ÖĞRENCİLERİMİZDEN SANAL MÜZE PROJESİ
Ataşeliğimize bağlı Mer ve Blois şehirlerinde Türkçe derslerine katılan öğrencilerimiz, Orléans-Tours Akademisi Loir-et-Cher Müfettişliği tarafından hazırlanan "DİLLER HAFTASI SANAL MÜZE PROJESİ" kapsamında önemli Türk sanat eserlerini tanıttı.Proje kapsamında bölge öğretmenimiz ve öğrencilerimiz tarafından;
- Ebru sanatı fonu üzerine el işi afiş çalışması,
- Türkçe dilinde proje duyuru anonsu,
- Önemli Türk sanat eserleri tanıtım videoları,
- Tüm eserlere ait Türkçe-Fransızca tanıtım metinleri hazırlandı.
Öğrencilerimizin güzel Türkçemizle zengin Türk kültürüne ait seçkin eserleri tanıttığı videolara, Fransız Milli Eğitim Müfettişliğinin resmi internet sayfasında yayınlanan "Le Roluve" adlı sanal müzenin 5. salonundan ulaşılabilmektedir;
Bu değerli çalışmalar için sevgili öğrencilerimize, ailelerine ve bölge öğretmenimiz Derya OĞUZ'a teşekkürlerimizi sunarız.